Korytarz
0 Comments

Oświetlenie ogrodu czy wnętrz potrafi przyjąć najbardziej wymyślne formy. Jednak niektórzy z nas stawiają na funkcjonalność i niewyszukaną elegancję, coś, co będzie nowoczesne i nienachalne. W tym miejscu warto postawić na profil alu do LED. Uzupełniony o dowolną taśmę ledową pozwoli uzupełnić każde współczesne lokum.

Jakie są rodzaje profili alu do listw ledowych?

Jeżeli chodzi o materiał to nie tu w czym wybierać, są bowiem wykonane zazwyczaj z aluminium. Jest cenione za swoją lekkość, a konsumentom odpowiada także jego niewygórowana cena. Łatwo mu nadać odpowiedni kształt oraz nadać wykończenie. Profil alu do LED może być srebrny, biały czy czarny, jednak architektów i majsterkowiczów najbardziej interesują jego parametry. Są modele, na których listwę ledową można zamontować z dwóch stron. Niejeden profil alu do LED pozwala także na regulację kąta padania światła, poprzez odpowiedni zamontowanie go na ścianie. Jego kolejną zaletą jest możliwość uzupełnienia o np. mleczny klosz, który wpłynie na estetykę światła rozpraszając je.

Profil alu do LED, w zależności od modelu, pozwala także na montaż zewnętrzny. Można wtedy zbudować niezwykle romantyczną przestrzeń lub przygotować miejsce do przesiadywania przy ognisku. Sprawdzą się także do oznaczania podjazdu bądź oświetlania roślinności, co da niezwykle ciekawy efekt o każdej porze roku.

Jednak trzeba pamiętać, żeby taki profil alu do LED wyposażyć w odpowiednią taśmę wodoodporną i całość zabezpieczyć przed niepożądanym działaniem wilgoci.

Author

tomasz.verseo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *