0 Comments

Dużo się słyszy o stale rosnącej popularności lamp ledowych. Można je spotkać na dworze, gdzie odpowiadają za designerskie oświetlenie podjazdów i całych domostw. Stały się już nieodłączną częścią iluminacji świątecznej, a w domach robią furorę zwłaszcza te kolorowe, sterowane na pilota – podczas imprez i codziennego, domowego odpoczynku. Co sprawiło, że stały się tak popularne? Co takiego ma profil LED czego brakuje innym rodzajom oświetlenia?

Oświetlenie ledowe – korzyści

Po pierwsze – ekologia. Ograniczenie produkcji cieplnej to zawsze dobra droga, a to właśnie pomogą nam osiągnąć LED-y, jeśli porównamy je ze zwykłymi żarówkami. Od nich odróżnia LED-y także większa żywotność. Niezależnie czy mamy do czynienia z taśmą przymocowaną na profil LED, czy żarówką ledową z gwintem Edisona lub z mocowaniem GU10 – działające na diody lampy cechuje nawet dziesięciokrotnie wyższa żywotność. Ktoś może powiedzieć, że przecież żarówki ledowe są droższe. Jest to prawda, jednak i tak się bardziej opłacają – zwrot inwestycji zakupu LED-ów jest krótszy niż rok, a rozwój technologiczny pozwala zakładać, że wkrótce ten czas będzie jeszcze krótszy.

Profil LED jako wisienka na torcie

Oprócz korzyści ekonomicznych i środowiskowych to źródło światła oparte na diodach kusi swoim zróżnicowaniem. Wystarczy zaopatrzyć się w listwowy moduł LED wybranej przez nas długości i odpowiedni profil LED i można z nich wyczarować prawdziwie osobistą przestrzeń. Same listwy występują w różnych wariantach, więc dostosować do własnych potrzeb możemy nie tylko ich wielkość, ale też kolor i kąt nachylenia. Niezależnie, gdzie chcemy je zamontować (a może to być łazienka, garaż jak również pokój młodzieżowy i sypialnia lub korytarz), będzie to proces łatwy i niebrudzący – zwłaszcza, jeśli zamiast wiercić dziury profil LED przytwierdzimy specjalną taśmą. Jest zazwyczaj wykonany z aluminium, a więc niezwykle lekkiego materiału, więc raz zamontowany będzie się trzymać długie lata.

Author

tomasz.verseo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *