środowisko
0 Comments

Tyle się słyszy o ochronie środowiska i różnych sposobach walki z pozostawianym przez człowieka śladzie węglowym. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak małe nawyki mogą dużo zmienić. Świetnym tego przykładem jest branża oświetleniowa.

Żarówki energooszczędne to jedno, ale co z lokalnymi producentami listw LED? Jak zaopatrywanie się u lokalnych przedsiębiorców może pomóc naszej strudzonej planecie?

Garść faktów o LED-ach

Już sam fakt wyboru tego rodzaju oświetlenia świadczy o trosce o środowisko – i mowa tu nie tylko o konsumentach, ale też o producentach listw LED i innych komponentów. To oni przecież powołują sztab inżynierów, którzy głowią się nad zmaksymalizowaniem efektów świetlnych przy jednoczesnym zminimalizowaniu emisji cieplnej. Trudno także przejść obojętnie obok faktu, że takie lampy diodowe wykazują się nawet dziesięciokrotnie wyższą żywotnością.

Dlaczego lokalny producent listwy LED?

Nie trzeba szczególnie dbać o środowisko żeby wiedzieć, jak transport mu szkodzi. Niezależnie czy to wielkie samochody dostawcze przemierzające całe kontynenty czy statki wypełnione kontenerami, zawsze będą produkować więcej spalin niż wtedy, gdy będzie to kwestia dowiezienia towaru z jednego miasta do drugiego. Jeśli do tego nasz lokalny producent listw LED sadzi drzewa i bierze udział w konkursach pro-eko to chyba wybór jest jasny.

Jeśli jednak wciąż ktoś nie jest przekonany, to może warto wybrać się i sprawdzić co u siebie na miejscu ma producent? Listwa LED czy profil z aluminium zawsze będzie tylko przedmiotem, jeśli się nie znamy na branży oświetleniowej. A tak producent z chęcią opowie o produkcji, doradzi jakich najczęstszych błędów unikać i oprowadzi po swoim parku maszyn. Zaprezentuje w pełni własne projekty, zarówno te, za które zdobył nagrody, jak i tzw. nowinki technologiczne, czy nawet przeprowadzi edukacyjne szkolenie. Można powiedzieć, że rzetelny producent listw LED to taki, który pomoże dbać o środowisko samemu dokładając do tego cegiełkę i jednocześnie gra w otwarte karty bez ogródek mówiąc o swoich planach na przyszłość i funkcjonowaniu wszystkich produktów.

Author

tomasz.verseo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *