Led
0 Comments

Profile ledowe to fantastyczne rozwiązanie jeśli chcemy wzbogacić swoja przestrzeń – w domu i wokół niego. Odpowiednio dobrany model tego aluminiowego stelaża oraz taśmy, przy odrobinie wyobraźni, pozwolą stworzyć niepowtarzalną przestrzeń. Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac dekoracyjno-remontowych?

Profile ledowe wewnętrzne

Mówi się, że standardowa ochrona lamp to IP 20, czyli chroniąca źródło światła przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Wydaje się to być mała ochrona, ale we wnętrzach starczy. Profile ledowe przystosowane do wnętrz wystarczy wtedy połączyć z wybraną przez nas listwą i gotowe. Tylko trzeba pamiętać, że listwy mogą różnić się szerokością, dlatego należy wybrać oba elementy pod siebie. Możemy wtedy się delektować nowym, dekoracyjnym oświetleniem ściany, półek czy sufitu, w dowolnej, wybranej przez nas barwie. Można profil ledowy wyposażyć także w klosz, który dodatkowo wpłynie na lepsze rozproszenie światła.

Profile ledowe zewnętrzne

Profile ledowe są zazwyczaj wykonane z aluminium – te wewnętrzne też. Nie jest to metal najwytrzymalszy na świecie, ale z mała pomocą może podołać outdoorowym warunkom. Kluczem pełnego funkcjonowania oprawy ledowej na dworze jest dobre zabezpieczenie całości i dobranie odpowiedniej wodoszczelnej listwy oraz odpowiedniego klosza.

Wtedy możemy mieć pewność, że nasz podjazd, altanka czy obramowanie ścian lub ogrodzenia będzie sprawnie działać mimo zmiennych warunków atmosferycznych.

Author

tomasz.verseo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *