sypialnia
0 Comments

Najbardziej lubimy rozwiązania proste i skuteczne. A do takich zdecydowanie zalicza się technologia ledowa. Jest wytrzymała i niezwykle łatwa w montażu – wystarczy tylko wymierzyć odpowiednia długość taśmy. A co warto wiedzieć o samym montażu?

Wpływ budowy profilu LED na końcowy efekt

Zanim zabierzemy się za montaż, warto przemyśleć jakie profile LED nas najbardziej interesują. Możemy się zdecydować na model w kształcie litery T, który pozwala na zamontowanie taśmy z obu stron, co można ciekawie wykorzystać np. w salonie. Musimy także wyznaczyć kąt padania światła. Niektóre profile LED mają możliwość montażu pozwalającego ustalić go samodzielnie. Nie bez znaczenia jest także samo miejsce montażu. Inaczej wyglądają profile LED przystosowane do montażu na ścianie, inaczej na regale, a jeszcze inaczej na szkle.

Łatwy montaż i długotrwały efekt

Profile LED montuje się łatwo, czasami nawet bez konieczności wiercenia – wystarczy zastosować odpowiednia taśmę. Z kolei funkcjonalność zależy w dużej mierze od listwy. Występują modele zakończone kablem USB, chociaż zakładając instalację na ścianie lepiej zdecydować się na klasyczną wtyczkę, a jeszcze lepiej w ogóle ukryć kabel za płytą z regipsu czy za półką. A jak wygląda żywotność? Profile LED najczęściej wykonane są z aluminium, z którym w domowych warunkach nic się nie dzieje.

A sama listwa także cechuje się długą żywotnością, więc całość tworzy naprawdę zgrany duet oświetleniowy, przyjazny w pielęgnacji i montaży nawet dla laików.

Author

tomasz.verseo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *