Led
0 Comments

Światło ledowe niesie wiele korzyści, a jedną z największych jest możliwość pełnego spersonalizowania tego oświetlenia. Nie dość, że można je zamontować w każdym pomieszczeniu, to można mu nadać funkcję typowo dekoracyjną, np. w pokoju młodzieżowym, chociaż oświetlenie LED odnajdzie się także jako główne źródło światła w kuchni czy łazience. Jak dobrać lampy ledowe aby w pełni wykorzystać ich potencjał?

Rodzaje oświetlenia LED

Jakie oświetlenie LED wybrać do jakiego pomieszczenia i które modele są najlepsze? Jak zawsze, wszystko zależy od gustów i potrzeb:

  • lampy typu spotlight – na pewno ciekawie się prezentują – małe, mocowane do sufitu, czasami też wokół lustra, zazwyczaj mają możliwość pełnego dostosowania kąta świecenia. Często można je spotkać w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ szczególnie upodobał je sobie styl skandynawski, chociaż klosz zamknięty siatką z łatwością przeistacza je w lampy loftowe. Gdzie je zamontować? Gdziekolwiek chcemy. Jeżeli chcemy oświetlić większą przestrzeń to po prostu wystarczy zamontować ich kilka obok siebie.
  • plafony LED – tutaj również jest spore pole do popisu. Jeżeli zadbamy o zwiększoną wodoszczelność to z powodzeniem możemy je zamontować w łazience. Równie dobrze sprawdzą się także w biurach, restauracjach i hotelach. Takie oświetlenie LED również występuje w różnych formach, najczęściej mają formę białych kwadratowych bądź okrągłych kloszy zamocowanych na suficie.
  • lampy wiszące LED – zazwyczaj są montowane nad stołem w jadalni bądź w salonie, chociaż nierzadko goszczą także nad coraz popularniejszymi wyspami kuchenymi. Często przyjmują formę okręgów, którą zwłaszcza upodobali sobie projektanci wnętrz, chociaż długie, wąskie i podłużne wersje tego oświetlenia LED wcale nie jest rzadkością.
  • taśmy LED – samą taśmę co prawda trudno nazwać kompletnym oświetleniem w niektórych przypadkach, jednak uzupełniona o odpowiednia listwę pomoze stworzyć oświetlenie LED w każdym pomieszczeniu. Taśma zazwyczaj służy za dekorację gdzieś przy półce obok telewizora czy dodatkowe, delikatne oświetlenie nad kuchennym blatem bądź w dużej szafie w wejści. Za to z listwą może już grać pierwsze skrzypce.

Author

tomasz.verseo@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *